canon Joyce Oron 100
canon Joyce Oron 093
canon Joyce Oron 101
canon Joyce Oron 092
canon Joyce Oron 090
canon Joyce Oron 084
canon Joyce Oron 063
canon Joyce Oron 066
canon Joyce Oron 081
canon Joyce Oron 078
canon Joyce Oron 073
גני ילדים, גני תקווה (2007-2005)

פרויקט גני הילדים נבנה בישוב גני תקווה כחלק שכונת מגורים חדשה אשר הוקמה בישוב.  המבנה כוללו שני גני ילדים, אשר כל אחד מהם מיועד לשכבת גיל אחרת.  המגרש שהוקצה לפרויקט, שצורתו מלבנית ומוארכת, הכתיב אף הוא את התכנון ואת אופן מיקום המבנה בשטח.

 

אלמנט אדריכלי בולט בפרויקט הינו החזית הקדמית הראשית.  הדרישה לבנייה על קו האפס של החלקה יצרה הזדמנות אדריכלית מעניינת: החזית הראשית משמשת גם כגדר של הפרויקט, ומלווה לכל אורכה שביל תנועה בתוך השכונה. מתקבלת חשיפה מרבית של החזית. בקיר החזית הארוך נקבעו פתחים לפונקציות הממוקמות בגבו, אשר העיצוב הכתיב את מיקומן וצורתן. הסורגים הקבועים בפתחים אלו מהווים אלמנט עיצובי נוסף בחזית. כחלק אינטגראלי מן הקיר קבוע גם שער הכניסה הנפתח לפאטיו פנימי מרכזי. הפטיו משמש לובי חיצוני משותף המתפצל ככניסה לשני הגנים.

במקביל לקיר החזית הראשית תוכננו עוד שלושה קירות אורכיים מקבילים, אלמנטים בנויים וכבדים העוברים לאורך שני גני הילדים ולמעשה מקשרים אותם למבנה אחד. בין אותם הקירות ובמאונך להם קבועים החלקים הקלים, ויטרינות זכוכית ואלומיניום, התוחמות עבור כל אחד מן הגנים פונקציות השייכות לו בנפרד.

הויטרינות בעלות סף חלון נמוך, והן תוכננו על מנת לאפשר לילדים התבוננות החוצה, ובאותה עת לאפשר בקרה מלאה על הנעשה בחצר. מבנה הגנים מאפשר משחק של מבטים מגן אחד לשני לכל אורכם, והחוצה.  משחק חללי נוסף מתבטא באמצעות הגבהים השונים של הפונקציות השונות, וחלל כיתה גבוה יותר.

החלל המתקבל הינו אוורירי, פתוח ומעורר גירויים חזותיים. הקירות הפנימיים בכתות הגן צבועים בגווני לבן אפרפר וחמרה ויחד עם הריהוט משרים אוירה עליזה וחמימה.